אור בחשכה

סיפור על נחישות, גבורה והישרדות

מאת שמעון סטרלינג
תרגום מאנגלית: אמרי פרל

מבצע לכבוד יום השואה! 60 ש"ח בלבד

במקום 78 ש"ח

אור בחשכה - ספר שואה חדש ומיוחד

ספר נדיר זה מגולל את סיפור גבורתו יוצאת הדופן של שמעון סטרלינג. המילים הפשוטות שלו נוגעות עמוק, וחודרות מבעד לזמן ומבעד להגיון. דרך זיכרונו המופלא וההתבוננות הדרוכה שלו, שמעון סטרלינג, ניצול שואה שעשה את הבלתי יאומן, מוביל אותנו צעד צעד, בסיפור הישרדות אישי המתרחש בזמן השואה ולאחריה, וממחיש את זוועות ההיסטוריה של המאה הקודמת. 'אור בחשכה' לוקח אותנו אל הגטו, אל המחנות, אל הבריחה מהנאצים, ואל היערות וממחיש היטב את חווית הבריחה הבלתי פוסקת של שמעון ורעייתו ומנגד, מגלה את האומץ והנחישות הנדרשים בכל פעם מחדש, לקום, לפעול ולבחור בחיים. הספר מעניק השראה ואמונה ביכולת לגלות תושיה בכל מצב: בבקשת עזרה ממכרים פולנים, שיחוד פקידים קומוניסטים, הנהגת ניצולים אחרים, ועד להקמת חיים חדשים בארץ אחרת. זהו סיפור שואה חדש, אותנטי, קולח ועוצר נשימה שמסופר בפשטות וביושר נדיר, המאפשר לחוות במשהו את המציאות הבלתי נתפסת בתקופת מלחמת העולם השנייה.
תרגום מאנגלית: אמרי פרל. 

35 ש"ח במקום 45 ש"ח
הקובץ יהיה זמין להורדה

60 ש"ח (לא כולל משלוח)

35 ₪
(הקובץ יהיה זמין להורדה)

55 ₪
(לא כולל משלוח)

אור בחשכה - ספר שואה חדש
כתבו עלינו
כתבת דיוקן - אור בחשכה אמרי פרל

כתבה נרחבת על הספר במקור ראשון - מוסף דיוקן - לחצו כאן לקריאה

"ביער האוקראיני, חבוי בבור קפוא בשלג, שמעון סטרלינג ממתין במשך חודשים ארוכים לרוסים המתקדמים בחזית אל מול הצבא הנאצי. אחרי שצלח שנים של רדיפות - בגטו, במחנה המוות, בין שכנים מסוכנים - חלה ועמד על סף מוות דווקא כשההצלה עמדה לבוא. את מעשה הישרדותו המופלא בשואה שמר עד שנתיים לפני פטירתו ב-1986, וכעת הוא מתפרסם בעברית, כפי שגולל אותו בפני ביתו. סיפור על כוחן של תעוזה ועיקשות בלב האפלה..."

סקירה נרחבת על הספר באתר של עמי סלנט - מידען שואה - לחצו כאן לקריאה

"אחד מסיפורי ההצלה המופלאים ביותר בתקופת השואה הוא סיפורו של ניצול השואה שמעון סטרלינג" לחצו לקריאה

ביקורות על הספר

"רוב חייו, שמעון סטרלינג לא היה מסוגל לשוחח עם ביתו אודות חוויית השואה שלו. בסוף, לאחר ארבעים שנה, הוא מצא את המילים לחלוק איתה ויחד הם החלו את מסע הזכרונות שלו. כאן תמצאו את הסיפור המדהים של אדם אשר שמר על האנושיות שלו בעולם חסר אנושיות ובנה את חייו מחדש מתוך החשיכה. קראו ספר זה ואני מבטיחה שתזכרו את האיש מעורר ההשראה זה הרבה זמן."
ביקורת על הספר אור בחשכה
אן וויס
מחברת "האלבום האחרון": תמונות מתוך האפר של אושוויץ ובירקנאו
"רק קולו המקורי של ניצול יכול להציג את המורכבות של חוויה אישית במהלך השואה. אך לא כל ניצול מסוגל לספר את סיפורו אפילו לילדיו. העדות המרתקת של שמעון סטרלינג מונעת בידי הדחף של ביתו להחזיר לחיים את הפרטים. בהשפעת הקשב השקט אך האוהב שלה, שמעון מספר את סיפורו על אכזריות, גבורה ואומץ לב נדיר. מכתבים למשפחה ותמונות מרחיבים את חשיפת הזיכרונות לידי מסמך יחיד במינו הנוגע לא רק בהישרדות אלא בתחייה. "
ביקורת על הספר אור בחשכה
ג'וסי ג. פישר
מנהלת "הארכיון להיסטוריה בעל פה של השואה" במכללת גרץ
"מלבד לספר סיפור של גבורה ותקווה, ספר זה, במילים המקוריות של שמעון סטרלינג, הוא כלי חינוכי ללימוד צעירים על השואה. תלמידים יתחברו לספר זה כי הוא נותן הרגשה של שיחה ישירה עם אדם מדהים המספר סיפור מדהים. לא יכולתי להניח אותו."
ג'ק וולרשטיין
זוכה פרס יאנוש קורצ'ק למורה השנה 2002
"מסמך חזק ביותר המתאר את נוראות השואה בצורה חדה... שעות ישבתי מרותק למרות שחוויתי בעצמי את המפגש עם הנאצים בתקופת השואה, הרגשתי מה עבר על אדם חזק פיזית ורגשית. בפרקים קצרים הוא מגלה לנו עולם שלא הכרתי מספרות השואה ולא מניצולים... פרקים המתארים את הארועים והזוועות והקורא מזדהה עם המסופר כי לעוצמה של הסיפור אין אח ורע בספרות המצויה."
הרב ברסמון על הספר אור בחשכה
הרב יוסף ברמסון
היסטוריון, סופר וניצול שואה
אחד מסיפורי ההצלה המופלאים ביותר בתקופת השואה הוא סיפורו של ניצול השואה שמעון סטרלינג. הסיפור, שהוקלט, תומלל, ונכתב על ידי בתו שלו, פיליס סטרלינג -ג'ייקובס במילותיו של שמעון, הוא אחד מסיפור ההצלה המופלאים ביותר בתולדות השואה . האותנטיות מושגת על ידי "שמיעה" של סימון במילותיו שלו. מהדיאלוג אנחנו מבינים וחשים התמדתו, נחישותו והתושיה היו גורמים בהישרדותם של בני המשפחה שהסתתרו יחד אתו.

מתוך הספר

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לניוזלטר

או הצטרפו לקבוצת כתיבה השראתית שקטה בווטאצאפ או בטלגרם

עוד כמה דברים שיכולים לעניין אותך

מפגשי כתיבה והרצאות

מפגשי כתיבה לפיתוח ההשראה, סדנאות און-ליין עם תרגילי כתיבה מקוריים והרצאות​

ספרים

הוצאת ספרים מקוריים - 'אתגליא' המתמקדת ביצירת תכנים אוניברסליים השואבים רוחם מהמקורות
פודקאסטים עם אמרי פרל

פודקאסטים

"להתעורר אל הרוח" פודקאסט המגיש קטעים נבחרים ומעוררי השראה של הרב קוק, על האדם בעולם, מלווים בביאור נגיש

שירה, הגות ופרוזה

בלוג של חומרים מקוריים: קטעי שירה, וידאו פואטרי, מאמרים, הגות, סיפורים קצרים ושירים מתורגמים

קטעים אחרונים בבלוג

הגות

אמונה מרפרפת

אני עייף מלהאמין בַרַחוקלא מחפש נחמה בעננים, ולא בשמיים,לא מבקש לנתק רגליי מהארץבכדי להרגיש קרוב אל הנעלם.הנעלם סופו להתגלות.בין שריריי, בליבי הסוער ותערובת דמיו,בשפתיי נערה,

קרא עוד »
האבן הגוללת - אמרי פרל
הגות

האבן הגוללת

וְאֵיךְ תֹּאמַר לְאֵין סוֹף – גְּדַל!לַפָּשׁוּט לְהִתְפַּשֵּׁט.לַטֶּבַע לִהְיוֹת חַי.רַק הָסֵר אֶת הָאֶבֶן מֵעַל פִּי הַבְּאֵרהַנַּח לָרָעַשׁ בִּמְקוֹמוֹ.וַדַּאי יִזְרֹם הָאֱלֹהִים בְּגוּפְךָ,כְּשֶׁתַּרְפֶּה אֲחִיזָתְךָ בּוֹ.וְאַף לֹא לִבְּךָ הֶעָמוּס,וְאֶבֶן

קרא עוד »
רעם מתגלגל - אמרי פרל
כללי

רעם מתגלגל

ממרכז בטני יוצא השיר,דחוס ומרוכז.דרוך.אל מעגל הדור המהופנטמעצמו,מתערטל מקיומומתעגל בריקודו –בנסיונו להיות חופשי,עושה קולות של נהר זורם,מאבד עצמו בים. דור חסר פחדכי אחוז בקדושה בעל-כורחו,עומד

קרא עוד »
ספינה בענן - אמרי פרל
שירה

ספינה בענן

רצית לומר לך, בני אהובי שניסיתי באמת להיות שרציתי כל כך להיות אמיתי לא פסל אחד האבות רציתי לכתוב לך שאני מצטער על דמעותייך שלשווא

קרא עוד »