אור בחשכה

סיפור על נחישות, גבורה והישרדות

מאת שמעון סטרלינג
תרגום מאנגלית: אמרי פרל

מבצע לכבוד יום השואה! 60 ש"ח בלבד

במקום 78 ש"ח

אור בחשכה - ספר שואה חדש ומיוחד

ספר נדיר זה מגולל את סיפור גבורתו יוצאת הדופן של שמעון סטרלינג. המילים הפשוטות שלו נוגעות עמוק, וחודרות מבעד לזמן ומבעד להגיון. דרך זיכרונו המופלא וההתבוננות הדרוכה שלו, שמעון סטרלינג, ניצול שואה שעשה את הבלתי יאומן, מוביל אותנו צעד צעד, בסיפור הישרדות אישי המתרחש בזמן השואה ולאחריה, וממחיש את זוועות ההיסטוריה של המאה הקודמת. 'אור בחשכה' לוקח אותנו אל הגטו, אל המחנות, אל הבריחה מהנאצים, ואל היערות וממחיש היטב את חווית הבריחה הבלתי פוסקת של שמעון ורעייתו ומנגד, מגלה את האומץ והנחישות הנדרשים בכל פעם מחדש, לקום, לפעול ולבחור בחיים. הספר מעניק השראה ואמונה ביכולת לגלות תושיה בכל מצב: בבקשת עזרה ממכרים פולנים, שיחוד פקידים קומוניסטים, הנהגת ניצולים אחרים, ועד להקמת חיים חדשים בארץ אחרת. זהו סיפור שואה חדש, אותנטי, קולח ועוצר נשימה שמסופר בפשטות וביושר נדיר, המאפשר לחוות במשהו את המציאות הבלתי נתפסת בתקופת מלחמת העולם השנייה.
תרגום מאנגלית: אמרי פרל. 

35 ש"ח במקום 45 ש"ח
הקובץ יהיה זמין להורדה

60 ש"ח (לא כולל משלוח)

35 ₪
(הקובץ יהיה זמין להורדה)

55 ₪
(לא כולל משלוח)

אור בחשכה - ספר שואה חדש
כתבו עלינו
כתבת דיוקן - אור בחשכה אמרי פרל

כתבה נרחבת על הספר במקור ראשון - מוסף דיוקן - לחצו כאן לקריאה

"ביער האוקראיני, חבוי בבור קפוא בשלג, שמעון סטרלינג ממתין במשך חודשים ארוכים לרוסים המתקדמים בחזית אל מול הצבא הנאצי. אחרי שצלח שנים של רדיפות - בגטו, במחנה המוות, בין שכנים מסוכנים - חלה ועמד על סף מוות דווקא כשההצלה עמדה לבוא. את מעשה הישרדותו המופלא בשואה שמר עד שנתיים לפני פטירתו ב-1986, וכעת הוא מתפרסם בעברית, כפי שגולל אותו בפני ביתו. סיפור על כוחן של תעוזה ועיקשות בלב האפלה..."

סקירה נרחבת על הספר באתר של עמי סלנט - מידען שואה - לחצו כאן לקריאה

"אחד מסיפורי ההצלה המופלאים ביותר בתקופת השואה הוא סיפורו של ניצול השואה שמעון סטרלינג" לחצו לקריאה

ביקורות על הספר

"רוב חייו, שמעון סטרלינג לא היה מסוגל לשוחח עם ביתו אודות חוויית השואה שלו. בסוף, לאחר ארבעים שנה, הוא מצא את המילים לחלוק איתה ויחד הם החלו את מסע הזכרונות שלו. כאן תמצאו את הסיפור המדהים של אדם אשר שמר על האנושיות שלו בעולם חסר אנושיות ובנה את חייו מחדש מתוך החשיכה. קראו ספר זה ואני מבטיחה שתזכרו את האיש מעורר ההשראה זה הרבה זמן."
ביקורת על הספר אור בחשכה
אן וויס
מחברת "האלבום האחרון": תמונות מתוך האפר של אושוויץ ובירקנאו
"רק קולו המקורי של ניצול יכול להציג את המורכבות של חוויה אישית במהלך השואה. אך לא כל ניצול מסוגל לספר את סיפורו אפילו לילדיו. העדות המרתקת של שמעון סטרלינג מונעת בידי הדחף של ביתו להחזיר לחיים את הפרטים. בהשפעת הקשב השקט אך האוהב שלה, שמעון מספר את סיפורו על אכזריות, גבורה ואומץ לב נדיר. מכתבים למשפחה ותמונות מרחיבים את חשיפת הזיכרונות לידי מסמך יחיד במינו הנוגע לא רק בהישרדות אלא בתחייה. "
ביקורת על הספר אור בחשכה
ג'וסי ג. פישר
מנהלת "הארכיון להיסטוריה בעל פה של השואה" במכללת גרץ
"מלבד לספר סיפור של גבורה ותקווה, ספר זה, במילים המקוריות של שמעון סטרלינג, הוא כלי חינוכי ללימוד צעירים על השואה. תלמידים יתחברו לספר זה כי הוא נותן הרגשה של שיחה ישירה עם אדם מדהים המספר סיפור מדהים. לא יכולתי להניח אותו."
ג'ק וולרשטיין
זוכה פרס יאנוש קורצ'ק למורה השנה 2002
"מסמך חזק ביותר המתאר את נוראות השואה בצורה חדה... שעות ישבתי מרותק למרות שחוויתי בעצמי את המפגש עם הנאצים בתקופת השואה, הרגשתי מה עבר על אדם חזק פיזית ורגשית. בפרקים קצרים הוא מגלה לנו עולם שלא הכרתי מספרות השואה ולא מניצולים... פרקים המתארים את הארועים והזוועות והקורא מזדהה עם המסופר כי לעוצמה של הסיפור אין אח ורע בספרות המצויה."
הרב ברסמון על הספר אור בחשכה
הרב יוסף ברמסון
היסטוריון, סופר וניצול שואה
אחד מסיפורי ההצלה המופלאים ביותר בתקופת השואה הוא סיפורו של ניצול השואה שמעון סטרלינג. הסיפור, שהוקלט, תומלל, ונכתב על ידי בתו שלו, פיליס סטרלינג -ג'ייקובס במילותיו של שמעון, הוא אחד מסיפור ההצלה המופלאים ביותר בתולדות השואה . האותנטיות מושגת על ידי "שמיעה" של סימון במילותיו שלו. מהדיאלוג אנחנו מבינים וחשים התמדתו, נחישותו והתושיה היו גורמים בהישרדותם של בני המשפחה שהסתתרו יחד אתו.

מתוך הספר

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לניוזלטר

או הצטרפו לקבוצת עדכונים שקטה בווטאצאפ או בטלגרם

עוד כמה דברים שיכולים לעניין אותך

מפגשי כתיבה והרצאות

מפגשי כתיבה לפיתוח ההשראה, סדנאות און-ליין עם תרגילי כתיבה מקוריים והרצאות​

ספרים

הוצאת ספרים מקוריים - 'אתגליא' המתמקדת ביצירת תכנים אוניברסליים השואבים רוחם מהמקורות
פודקאסטים עם אמרי פרל

פודקאסטים

"להתעורר אל הרוח" פודקאסט המגיש קטעים נבחרים ומעוררי השראה של הרב קוק, על האדם בעולם, מלווים בביאור נגיש

שירה, הגות ופרוזה

בלוג של חומרים מקוריים: קטעי שירה, וידאו פואטרי, מאמרים, הגות, סיפורים קצרים ושירים מתורגמים

קטעים אחרונים בבלוג

שכבות - אמרי פרל - שיר
שירה

שכבות

שכבות שכבות תוריד,אכן ישרוף.קלף רטיה מעל הלב הפצוע.קלף-קלף קשקשי השקט הקפואשידעת היטב לגדל,בשקט השתרגו על פני העור,על פני האור של קרני שמש החודריםמבעד לוילון וריח

קרא עוד »
כלי זכוכית נאה - אמרי פרל
שירה

כלי זכוכית נאה

אני נשבר סוף סוף לרסיסיינשבר לשבריי היפים והקרועיםהכל הרי נשבר בסוףהרי נשבר הסוף לכל.הרי שבר מעיד שהיה פעם כל,שהיה פעם כלי,והייתי כלי זכוכית יפה.כלי נאה

קרא עוד »
חוזה חדש - אמרי פרל
הגות

חוזה חדש

אני מסכים בדמי לחתום הסכם חדש.בדמי אחיי הופר הקודם, בצרחת נשים נקרע.גם חוזה שנחתם בראשית בריאתי, בדם טבורי נכרת,נשרף כנייר יחד עם הכל.מילותיו הריקות פזורות

קרא עוד »
מלאך אבן - אמרי פרל
הגות

מלאך אבן

פסול לך שתי לוחות אבנים,פסול לך את תורתךכפסלו של דודכמאמרו של מיכאלנג'לו –"ראיתי את המלאך בתוך השיש וגילפתי אותו לחופשי"אתה הרי נחבא בתוך עצמך.ובעיקר יש

קרא עוד »