לכתוב לעוף

מפגש כתיבה לפיתוח ההשראה בהשראת הרב קוק במיוחד לאולפנות ומדרשות

מטרת המפגש היא ללמוד ולחוות איך לגשת לכתיבה כעבודה רוחנית. במפגש נתחקה אחר מקורות ההשראה הפנימיים, מתוך הכרה שלכל אדם יש אור מיוחד אותו הוא אמור לבטא בעולם, בדרכו הייחודית.
דרך כתביו של הרב קוק בעיקר, נלמד לזהות את ההשראה הפנימית ולהביא אותה אל הכתב בצורה חזקה ונקיה.

היצירה הרוחנית חופשית היא, אינה מתחשבת עם שום השפעה חיצונית, היא יוצרת כפי הלך רוחה פנימה. וכל מה שתתגבר בקרבה אמונתה בעצמה, כן תעלה למרומי האמת"

הרב אברהם יצחק הכהן קוק

הרב אברהם יצחק הכהן קוק (1865 –1935) היה מגדולי הרוח בדורות האחרונים. יכולת ההתבוננות העמוקה שלו יחד עם יכולת הביטוי הייחודית והפיוטית מביאה לנו כתבים שבעזרתם ניתן להבין לעומק את נפש האדם ואת מהות היצירה בפרט. הרב קוק עסק רבות בעניין היצירה, ובעיקר בשירה ובספרות.

מטרת המפגש היא ללמוד ולחוות איך לגשת לכתיבה, בראש ובראשונה, כעבודה רוחנית, כניסיון מתמשך לחצוב ולגלות את מקורות ההשראה פנימיים, מתוך לימוד שלכל אדם יש אור וקשר מיוחד לנשגב אותו הוא אמור לבטא בעולם, בדרכו הייחודית.

הרב קוק מתייחס לכתיבה, בין היתר, כעבודה של ניקיון הלב, לא רק מבחינה תראפויטית, אלא בכדי לאפשר לאמת פנימית ושורשית יותר לבוא לידי ביטוי. על ידי הכתיבה של מחשבות הלב, מתוך כנות וקבלה של הדברים השוכנים בנו, אנו "מנקים" את המצבורים החוסמים את נשימתו הטבעית של הלב ומאפשרים להשראה להופיע.

אז מה בתכנית?

העמקה

קריאה של קטעים נבחרים מהרב קוק בעיקר, מהרב חרל"פ ומרבי נתן, המדברים על השראה, כתיבה, כנות והכרת הנפש.

תרגילי כתיבה

תרגילי כתיבה ייחודים שפותחו במיוחד לצורך של שכלול יכולות הכתיבה יחד עם נגיעה עדינה אך עמוקה בנפש, מתוך מבט מכיל, בכדי לקדם אותנו מעט יותר אל עצמנו.

שכלול היכולות

שכלול ופיתוח הטקסטים תוך כדי תרגול ולמידה של טכניקות מקצועיות לכתיבת טקסטים חזקים, מדויקים ואותנטיים.

המפגש יכול להתאים לכיתה או לשכבה

לכתוב לעוף - מפגש לכתיבה השראתית עם אמרי פרל

מפגש חד פעמי להכרת הנפש ופיתוח הכתיבה בהשראת הרב קוק
300 למפגש
  • מחיר משתלם במיוחד! המחיר ניתן רק להזמנות שיבוצעו עד ערב פסח (י"ג ניסן / 26.3)
  • המפגש יתקיים ב'זום' ואורכו כשעה וחצי
  • המפגש פותח במיוחד לנערות בגלאי 14-18
  • ישנה אפשרות למפגש כיתתי המאפשר יותר שיתוף ומשוב אישי בין המשתתפות למעביר הסדנה וישנה אפשרות למפגש שכבתי עם פחות אינטראקציה.
  • בהזמנת 5 מפגשים המפגש השישי חינם!
לאולפנות

או שלחו לי מייל לכתובת [email protected]

אז מה המפגש מפתח?

"לפעמים אי אפשר לאדם להגביה את עצמו משפלותו כי אם על ידי מה שכותב מערכי לבבו, ומתקן בזה את הפגמים הפנימיים שעל ידי נטיות חמריות. "אז אמרתי הנה באתי במגילת ספר כתוב עלי. לעשות רצונך אלהי חפצתי, ותורתך בתוך מעי."

הרב קוק

קצת עלי

שמי אמרי פרל, אני סופר, משורר ומנחה סדנאות כתיבה לפיתוח ההשראה. כל חיי עסקתי בכתיבה ובפיתוח היכולת ליצוק תוכן משמעותי דרך מילים. אני מאמין בכל ליבי שמעבר למילים יש עולם שלם של כוונות, מחשבות ורגשות אשר עוברים דרך הטקסט אל הקורא.

בכתיבתי האישית ובסדנאות שאני מלמד אני מפתח את היכולת לפתוח את שערי ההשראה וללמוד את עולמו הפנימי של הכותב בכדי להשיג שליטה ומלאות בכל הרבדים המצויים בטקסט. טכניקות אלו מביאות ליצירת טקסטים אותנטיים, מלאים ועמוקים, אשר נוגעים בקורא בכל רבדיו.

לימדתי במשך יותר מעשור מכתבי המסורת, הקמתי עמותה לחיבור חלקי העם ולהסברת מסורת ישראל, לימדתי ולמדתי כתיבה במסגרות שונות ומגוונות, סיימתי את תכנית “ליבה” ליוצרים ומנחי סדנאות של ‘בית אורי צבי’, אשר שם אני מלמד בין היתר.

כיום אני מייצר תוכן, מעביר סדנאות, כותב, מוציא לאור ומפיק מיזמים חברתיים.
חולק את חיי בין בית זית לירושלים, נשוי לתהילה ואב לארבעה מתוקים.

מה אנשים מספרים על מפגשי הכתיבה?

הרב אברהם יצחק הכהן קוק | שמונה קבצים, קובץ ג' פסקה כ"ד

כתיבה בעקבות הרב קוק

ואני בתוך הגולה, האני הפנימי העצמי, של היחיד ושל הציבור, אינו מתגלה בתוכיותו רק לפי ערך הקדושה והטהרה שלו, לפי ערך הגבורה העליונה, הספוגה מהאורה הטהורה של זיו מעלה, שהיא מתלהבת בקרבו.
חטאנו עם אבותינו. חטא האדם הראשון, שנתנכר לעצמיותו, שפנה לדעתו של נחש, ואבד את עצמו, לא ידע להשיב תשובה ברורה על שאלת "אייכה", מפני שלא ידע נפשו, מפני שהאניות האמיתית נאבדה ממנו בחטא ההשתחואה לאל זר, חטא ישראל, זנה אחרי אלהי נכר, את אניותו העצמית עזב, זנח ישראל טוב.
חטאה הארץ, הכחישה את עצמיותה, צמצמה את חילה, הלכה אחרי מגמות ותכליתות, לא נתנה את כל חילה הכמוס להיות טעם עץ כטעם פריו, נשאה עין מחוץ לה, לחשוב על דבר גורלות וקריירות.
קטרגה הירח, אבדה סיבוב פנימיותה, שמחת חלקה, חלמה על דבר הדרת מלכים חיצונית.
וכה הולך העולם וצולל באבדן האני של כל אחד, של הפרט ושל הכלל.
באים מחנכים מלומדים, מסתכלים בחיצוניות, מסיחים דעה גם הם מן האני, ומוסיפים תבן על המדורה, משקים את הצמאים בחומץ, מפטמים את המוחות ואת הלבבות בכל מה שהוא חוץ מהם, והאני הולך ומשתכח , וכיון שאין אני, אין הוא, וקל וחומר שאין אתה.
רוח אפינו משיח ה' איננו מבחוץ לנו, רוח אפינו הוא, את ה' א-להינו ודוד מלכנו נבקש, אל ה' ואל טובו נפחד, את האני שלנו נבקש, את עצמנו נבקש ונמצא, הסר כל אלהי נכר, וידעתם כי אני ה' א-להיכם המוציא אתכם מארץ מצרים להיות לכם לא-להים, אני ה'.

רוצים להיות מעודכנים בנוגע למפגשי כתיבה נוספים או סדנאות?
ניתן לקיים מפגש בזום ופנים אל פנים, בהתאם לנסיבות

הרשמו לקבלת עדכונים

או הצטרפו לקבוצת כתיבה השראתית שקטה בווטאצאפ או בטלגרם